TATO 2010-196
Lačpleša 20,
Riga, LV1011
I-V 09:00 - 18:00
+371 67338129
+371 28663933
latviešu
русский

Līgo svētki saulainajā Gruzijā 21.06.17 – 29.06.17

AVIO ceļojums: Līgo svētki saulainajā Gruzijā. Kalni, jūra un vīns!

Tbilisi – Kahetija (2 dienas) – atpūta pie jūras Batumi – Mcheta – Džvari klosteris

Izlidošanas datums: 21.06.17 – 29.06.17 (9 dienas)
Cena: 820 €*

Dodieties uz Gruziju! Jūs redzēsiet Tbilisi vecpilsētas arhitektūru un Kahetijas vīnogulājus, senatnīgas klinšu pilsētiņas un klosterus, izpeldēsieties Batumi siltajā jūrā, nobaudīsiet gardākos nacionālos ēdienus un vienreizējo gruzīnu vīnu ar labākajiem tostiem pasaulē! Gruzija ir varena un plaši atvērta kā savas tautas sirds. Ja zemes virsū ir paradīze, tā atrodas tieši šeit – Gruzijā! Palūkojiet kā dzīvo gruzīnu tauta, kā strādā un kā priecājas, ieklausieties visā pasaulē zināmajās gruzīnu tautas dziesmās, ļaujieties nenogurstošajām dejām, izbaudiet pasakaino kalnu un ieleju ainavu skaistumu! Atklājiet sev šo brīnišķīgo valsti – sirsnīgu, unikālu un neaizmirstamu!!!

1 diena: 21.06.17. (trešdiena).
Tiešais lidojums no Rīgas, reiss BT 724 plkst. 22:55. Lidojums uz Gruziju, Plkst. 03:25 ielidošana Tbilisi. Transfērs un agrā iekārtošanās 3-zvaigžņu viesnīcā Tbilisi.

2 diena: 22.06.17. (ceturtdiena). Mana mīļā Tbilisi – Džvari klosteris - Mcheta.
Brokastis. Brīvais laiks vai pilnas dienas ekskursija pa Tbilisi (par papildus samaksu: 20 €).
Apskates pastaigas ekskursija pa Tbilisi. Lielākais Gruzijas dievnams – Sameba jeb Sv.Trīsvienības pareizticīgo baznīca, kas apburs ar savu skaisto un diženo arhitektūru, lielisko stilu un āra dekoru. Tikpat pazīstams Tbilisi piemineklis ir Metehi templis, pašā Kūras upes akmeņainajā krastā, kas senāk kalpoja kā cietoksnis un gruzīnu valdnieku rezidence. Dosimies pastaigā pa Tbilisi vecpilsētas šaurajām ieliņām, kurās izvietoti nelieli suvenīru un paklāju veikaliņi. Nonāksim pie mūsdienīgā stikla tilta, kuru valsts prezidents nosauca par Miera tiltu. Vecpilsētas daļā atrodas slavenās Tbilisi sēra pirtis. Tās tika celtas dažādos laikos, bet aptuveni tiek datētas ar XVII-XIX gs. Pa trošu ceļu nokļūsim pie Narikala cietokšņa, lai varētu izbaudīt skaistos skatus uz pilsētu. 
Tradicionālas gruzīnu pusdienas pēc vēlēšanās (par papildus samaksu – no 10-30 lariem). 
Brīvajā laikā Jūs varēsiet pasēdēt vietējās kafejnīcās, pastaigāties pa pilsētu, apmeklēt slavenās Tbilisi sērūdens pirtis vai doties ekskursijā: Džvari klosteris - Mcheta (par papildus samaksu: 25 €). Džvari klostera (V gs.) apmeklējums, no kura paveras senās galvaspilsētas brīnišķīgā panorāma. Leģenda vēsta, ka šis dievnams tika uzcelts virs ciedra celma, no kura plūda aromātiska eļļa (mirres). Zem šī ciedra savulaik lūgusies Gruzijas apgaismotāja, Svētā Nino. Klostera kalna pakājē šalc divas pazīstamākās Gruzijas upes - Kura un Aragvi. Savukārt pretī redzama plašā Mchetas panorāma. Vējainajās Džvari nogāzēs aug Vēlēšanos koks, svētceļnieki uz tā sasien lentītes, iedomājoties vēlēšanās.
Saka – "Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā". Mcheta – ļoti sena pilsēta, pirmā Gruzijas galvaspilsēta, šīs apbrīnojamās valsts dvēsele, katra gruzīna svētnīca. Tik daudz svētvietu un kulta vietu kā Mchetā, nav nevienā citā vietā Gruzijā. Tāpēc šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Šeit mēs apskatīsim Svetichoveli katedrāli (XI gs.) – Divpadsmit Apustuļu katedrāli, kurā apglabāta Kristus mantija. Pastaiga pa pilsētu. Suvenīru bodītes, aromātiskas garšvielas, gruzīnu tradicionālais našķis – čurčela, slavenā keramika un karstie hačapuri, kas tiko izņemti no krāsns! Nakts viesnīcā Tbilisi.

3 diena: 23.06.17 (piektdiena). Līgo svētki saulainajā Kahetijā.
Brokastis. Brīvais laiks vai ekskursija: Telavi – Cinandali – Napareuli (par papildus samaksu: 35 €). Uz 2 dienām dodamies uz Gruzijas vīna reģionu Kahetiju.
Šo dienu mēs sāksim ar braucienu uz Telavi, kur nokļūsim, braucot pa neatkārtojami skaisto Gomboras pāreju (1980 m). Pilsēta Telavi, kur, kā zināms, dzīvo Mimino, ir slavena ar saviem vīniem, Kahetijas kolorītu un skaisto arhitektūru. Pastaiga pa Alazanas ielejas seno pilsētu. Šeit Jūs redzēsiet Telavi cietoksni un Hērakla pieminekli, apmeklēsiet slaveno Telavi tirdziņu, kurā var iegādāties tradiconālos lauku produktus – garšvielas, sierus, čurčelu un daudz ko citu.
Tālāk dodamies uz Cinandali. Cinandali – slavens gruzīnu vīns un ciematiņš Kahetijā ar tādu pašu nosaukumu – tas ir viens no gruzīnu vīndarītavu centriem. Šeit jūs varēsiet apmeklēt skaisto Cinandali muižu, pastaigāt pa pils parku un paši pārliecināties par to, kā dzīvojuši gruzīnu aristokrāti.
Dosimies uz īstenu gruzīnu ciematiņu Napareuli
 un senu vīna pagrabu, ko atjaunoja divi dvīņu brāļi. Šeit notiks kulinārijas meistarklase: maizes, čurčelas un šašlika pagatavošana. Mums uzklās galdu ar gardiem gruzīnu ēdieniem – hačapuri, hašlamu, mājas vistu, tkemali, baklažāniem ar riekstiem, šašliku, khinkali, Gruzijas vīniem, čaču. Svinam Līgo! Nakts viesnīcā Napareuli.

4 diena: 24.06.2017. (sestdiena). Kahetija: Vīna ceļs "Hareba" - "Kindzmarauli" – mīlestības pilsēta Signagi – Tbilisi.
Brokastis. Nobaudīsim slaveno “haš” – karstu zupu, kas izplatījusies pa visu Kaukāzu, un kuru parasti ēd pēc dzīrēm (palīdz pret paģirām). 
Vīna ceļs "Hareba". Vīna tuneļa apskate, kas sniedzas vairāk kā 7 km garumā, un, ar savu unikālo atrašanās vietu, rada vislabākos apstākļus vīna, čačas un konjaka glabāšanai. Labāko vīnu degustācija (4 veidi). Izmantojiet iespēju iegādāties vīnus un atvediet tos arī dāvanā saviem tuviniekiem un draugiem uz Latviju! Pusdienas restorānā – tradiconālas kahetiešu dzīres ar vīnu.
Dosimies uz Kvareli – slavenā vīna "Kindzmarauli" dzimteni, kas atrodas Alazanas ielejā, 120 hektāru lielā teritorijā. Šeit mēs apmeklēsim vienu no vislielākajām vīndarītavu korporācijām "Kindzmarauli". Jūs gaida ekskursija un iepazīšanās ar slavenajiem vīniem "Mukuzani", "Kvareli", kas noturēti ozola mucās, "Kindzmarauli", kā arī konjaku un čaču. Jūs redzēsiet vīna uzglabāšanas tehnoloģiju māla krūkās “Kveri”. Šeit Jums pastāstīs visu par gruzīnu vīniem! Iemācīs pareizi degustēt un izvēlēties labu dzērienu. Ekskursijas beigās, pats patīkamākais – labāko vīnu degustācija (6 veidi).
Tālāk dosimies Signagi pilsētas izpētē, ļaujot tai mūs iemānīt savu šauro, mājīgo ieliņu labirintos. Maza, bet žilbinoši skaista, Signagi slejas pakalna virsotnē, paverot pasakainu skatu pāri Alazani ielejai. Labos laika apstākļos tālumā pat var redzēt vareno Kazbeku. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gadsimtā būvēts mūris, kas aicina, lai pa to dotos pastaigā. Te atrodas arī slavenā gruzīnu tautas mākslinieka N. Pirosmani muzejs, kurā glabājas 16 dižgara radīto darbu oriģināli (ja atvērts).
Pusdienas kahetiešu stilā (par papildus samaksu: līdz 30 lariem). Suvenīru veikalu, kur var nopirkt vīnu, aromātiskas garšvielas, čurčelu, sieru un suvenīrus, apmeklēšana. Atgriešanās Tbilisi. Vakara pastaiga pa pilsētu. Atpūta un nakts viesnīcā.

5 diena: 25.06.17. (svētdiena). Adžārijas pērle – Batumi.
Agrās brokastis. Dodamies uz Batumi, plkst. 08:00 transfērs uz staciju. Braucam no Tbilisi uz Batumi ar komfortablu vilcienu. Plkst. 14:00 ierašanās Batumi. Transfērs uz viesnīcu. Atpūta pie jūras.
Batumi – Melnās jūras piekrastes pērle, pilsēta, kas slīgst krāšņos zaļumos, kur valda brīvība un jautrība, kur dzīvīgums nenoplok līdz pat vēlai naktij. Pilsēta pārsteidz ar savām košajām ugunīm un strūklakām, lielisku piekrasti un skvēriem, vecpilsētu, kas izceļas ar daudzveidīgu un izsmalcinātu arhitektūru: ēkas šeit ir izdaiļotas ar himērām, nāriņām, atlantiem un citām mītiskām būtnēm. Iesakām noteikti apmeklēt kādu no daudzajām Batumi kafejnīcām un nobaudīt Adžārijas pīrāgu un tasīti aromātiskas kafijas!
Vakarā – ekskursija pa Batumi un muzikālās strūklakas (par papildus samaksu: 15 €). Aizraujoša pastaiga pa pilsētu vakara noskaņās, kas ilgstoši paliks Jums atmiņā. Jūs apmeklēsiet Piejūras parku – bulvāri, kas stiepjas gar pludmali 12 km garumā, Piazza laukumu, Neptūna strūklaku, Argonautu laukumu ar Mēdejas statuja, pie kuras dzirdēsiet interesantu stāstu par leģendāro Kolhīdu un pasakaino Mēdejas un Jāsona mīlestību. Jūs redzēsiet arī dejojošās strūklakas, 3D lāzeršovu un nobaudīsiet naksnīgo Batumi no panorāmas rata augstumiem. Atpūta un nakts viesnīcā Batumi.

6 diena: 26.06.17. (pirmdiena). Adžārijas brīnumi: kalni, ūdenskritumi, jūra un vīns.
Brokastis. Brīvais laiks vai ekskursija: Kalnainā Adžārija (par papildus samaksu: 30 €).
Gonio-Apasaros cietoksnis (XV-XVII gs.p.m.ē.), ūdenskritums Adžārijas kalnos un Karalienes Tamāras arku tilts
Sarpi – neliels pierobežas ciematiņš, kas atrodas 30 km no Batumi. Šķiet, ka tādu kolorītu kā šeit, neatrast vairs nevienā citā Gurzijas kūrortā. Jūra šeit ir koši zilā krāsā. Šeit Jums būs lieliska iespēja nopeldēties un pasauļoties. Ekskursijas laikā notiks Adžārijas vīnu degustācija.
Pusdienas pēc vēlēšanās (par papildus samaksu: no 30 lariem). Atgriešanās Batumi. Vakara pastaiga pa pilsētu. Atpūta un nakts viesnīcā.

7 diena: 27.06.17. (otrdiena). Atpūta pie jūras.
Brokastis. Atpūta pie jūras. Iesakām apskatīt Zivju tirgu un nogaršot jūras velšu ēdienus vai apmeklēt slaveno Batumi tirgu. Atpūta un nakts viesnīcā Batumi.

8 diena: 28.06.17. (trešdiena). Atpūta pie jūras – Tbilisi.
Brokastis. Atpūta pie jūras. Iesakām apskatīt Zivju tirgu un nogaršot jūras velšu ēdienus vai apmeklēt slaveno Batumi tirgu. Transfērs uz staciju. Plkst. 18:00 braucam no Batumi uz Tbilisi ar komfortablu vilcienu. Plkst. 23:30 ierašanās Tbilisi. Vēlas vakariņas pēc vēlēšanās (par papildus samaksu: no 30 lariem). 

9 diena: 29.06.17. (ceturtdiena). 
Transfērs uz lidostu plkst. 02:00. Izlidošana plkst. 04:40* - avio pārlidojums Tbilisi-Rīga. Plkst. 07:15* ierašanās Rīgā.

 

Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi):
• Avansa iemaksa, piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu, 30% no ceļojuma summas.
• Atlikusī summa jāsamaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma sākuma.

Ceļojuma cenā ietilpst:
- Lidojums: Rīga - Tbilisi - Rīga (avio kompānija - airBaltic);
- Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg, 100х50х80 cm);
- Nakšņošana divvietīgā numurā:
- 4 naktis 3 zvaigžņu viesnīcā Tbilisi, 3 naktis 3 zvaigžņu viesnīcā Batumi un 1 nakts 3 zvaigžņu viesnīcā Napareuli;
- Vilciens Tbilisi-Batumi-Tbilisi;
- Profesionāla krievvalodīgā gida pakalpojumi;
- Transporta apkalpošana; 
- Gruzīnu viesmīlība;
- Ekskursiju programma, brokastis - saskaņā ar programmu, izņemot par papildus samaksu.

Papildus izdevumi:
- Piemaksa par single numuriņu - 245 €;
- Veselības medicīniskā apdrošināšana ceļojuma laikā - 10 €;
- 2 diena: Mana mīļā Tbilisi - 20 €;
- 2 diena: Džvari klosteris - Mcheta - 25 €;
- 3 diena: ekskursija: Telavi – Cinandali – Napareuli - 35 €;
- 5 diena: ekskursija pa Batumi un muzikālās strūklakas - 15 €;
- 6 diena: Kalnainā Adžārija - 30 €;
- Degustācija un ieejas biļetes muzejos un ekskursiju objektos - 85 €
- Ekskursiju pakete (2-3-5-6 diena + ieejas biļete + degustācija) - 210 €.
***Pakete ar papildus ekskursijām ir jārezervē un jāapmaksā ne vēlāk kā 20 dienas līdz izbraukšanai.

*Ceļojuma cena, ja klients neņem ekskursiju paketi: 995 €

- Sēra pirtis par numuriņu 2-3 cilvēkiem: no 25 €;
- Pīlings un viegla masāža sēra pirtīs 1 cilvēkam: 5 €;

Informācija ceļotājiem:
- Ieceļošanai Gruzijā uz laiku ne vairāk kā 90 dienas (katras 180 dienas), vīza nav vajadzīga.
- Valūta: lari. 1 € ~ 2.6 GEL
- Veikali ir atvērti no 09:00 – 19:00, lielveikali strādā visu diennakti. Tirdziņi strādā no 06:00/07:00 līdz 16:00/18:00 bez brīvdienām. Aktīvāka pārdošana notiek agrajās rīta stundās.
- Iesakām atvest: vīnu, čaču, saldumus, īstu gruzīnu sieru suluguni, garšvielas, vīna ragu, tradiconālo apģērbu, izvēlēto gardumu receptes.

Dokumentu saņemšanas veids - elektroniskās biļetes + vaučeris. 3/5 dienas pirms ceļojuma sākuma/izlidošanas uz e-pastu tiks nosūtīts rezervācijas apstiprinājums aviobiļete ar biļešu numuriem, kas arī būs elektroniskās biļetes + vaučeris. Rezervācijas apstiprinājums jāuzrāda reģistrējoties uz reisu.

*Tūroperators ir tiesīgs mainīt ceļojuma programmas secību.


Uzdot jautājumu vai pieteikties

Vārds
Kontakti
Jautājums vai piezīme
Ievadiet drošības kodu: