TATO 2010-196
Lačpleša 20,
Riga, LV1011
I-V 09:00 - 18:00
+371 67338129
+371 28663933
latviešu
русский

MAIJA SVĒTKI GRUZIJĀ. NO TBILISI LĪDZ SENAJAI KOLHIDAI UN BATUMI. (Tbilisi – Mcheta – Džvari – Kutaisi – Martvili kanjoni – Prometeja ala – Tskaltubo – pikniks un meistarklase Vita-Garden - tējas plantācijas Samegrelo – atpūta pie jūras Batumi)

Description

Maija svētki Gruzijā. No Tbilisi līdz senajai Kolhidai un Batumi! Imeretijas un Adžārijas brīnumi!

Tbilisi – Mcheta – Džvari – Kutaisi – Martvili kanjoni – Prometeja ala – Tskaltubo – pikniks un meistarklase Vita-Garden - tejas plantacijas Samegrelo – atpūta pie jūras Batumi.

Izlidošanas datums: 26.04.2019 – 04.05.2019
(Visas ekskursijas iekļautas cenā!)

Gruzija ir varena un plaši atvērta kā tās tautas sirds. Ja zemes virsū ir paradīze, tā atrodas tieši šeit – Gruzijā! Palūkojiet kā dzīvo gruzīnu tauta, kā strādā un kā priecājas, ieklausieties visā pasaulē zināmajās gruzīnu tautas dziesmās, ļaujieties ugunīgajām dejām, izbaudiet pasakaino kalnu un ieleju ainavu skaistumu, atpūtieties pie Melnās jūras Batumi un ieraugiet Imeretijas, Samegrelo un Adžārijas brīnumus! Atklājiet sev šo brīnišķīgo valsti – sirsnīgu, unikālu un neaizmirstamu!!!

1 diena: 26.04.19. (piektdiena).
Tiešais lidojums no Rīgas, reiss BT 724 plkst. 22:55. Lidojums uz Gruziju, Plkst. 03:25 ielidošana Tbilisi.
Transfērs un agrā iekārtošanās 3-zvaigžņu viesnīcā Tbilisi.

2 diena: 27.04.19. (sestdiena). “Tbilisi – mana mīļā un dārgā!”. Mcheta – Džvari.
Vēlas brokastis viesnīcā. Lielā apskates ekskursija – iepazīšanās ar Tbilisi vēsturisko centru. Ekskursijas laikā Jūs redzēsiet: Cminda Samebu - Sv. Trīsvienības baznīcu – vienu no lielākajām pareizticīgo katedrālēm pasaulē; Metehi templi un leģendārā Tbilisi dibinātāja cara Vahtanga Gorgasili pieminekli un pa trošu ceļu pacelsieties svētajā Mtacminda kalnā, no kurienes paveras aizgrābjoša pilsētas panorāma. Šeit Jums būs iespēja papusdienot vienā no vecākajiem restorāniem pilsētā - “Funikulieris”, kur pasniedz gardākos gruzīnu virtuves ēdienus un visgaršīgākos pončikus pasaulē!! (par pap. maksu: no 25 lariem).
Pēc pusdienām dosimies uz Abanotubani kvartālu ar slavenajām sēra pirtīm, kurās mīlēja atpūsties Puškins un Dimā, un pastaigāsimies pa Šardena ielu ar mājīgām kafejnīciņām un suvenīru veikaliņiem, Ciānas baznīcu un amizanto Rezo Gabriadzes leļļu teātra pulksteņtorni. Šaurās vecpilsētas ieliņas, vīna pagrabi un gleznu galerijas glabā Tbilisi senatnes aristokrātisko garu, bet, pārejot pa stikla “Miera” tiltu uz Kūras upes kreiso karastu, Jūs nonāksiet modernajā Rike parkā starp savādām skulptūrām un ar funikilieri nokļūsiet pie Narikala cietokšņa, kas uzcelts klints virsotnē jau 4. gs. un ir pati senākā Tibilisi daļa.
Džvari klostera apmeklējums, no kura paveras senās Mchetas brīnišķīgā panorāma un redzama divu varenu upju – Kūras un Aragvi - savienošanās. Gluži kā putni Jūs izjutīsiet šeit brīvības garu! Saka – “Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā”. Senā Gruzijas galvaspilsēta Mcheta ir svētceļojuma vieta un svētnīca katram gruzīnam. Šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Mēs apskatīsim Svetichoveli (Dzīvības pīlārs) katedrāli. Atgriešanās Tbilisi.
Vakarā brīvajā laikā iesakām apmeklēt slavenās sērūdens pirtis un gūt īstu baudījumu miesai un garam! Nakts viesnīcā Tbilisi.

3 diena: 28.04.19. (svētdiena). Imeretija – leģendārās Kolhidas zeme – Martvili kanjons – Prometeja ala – Kinčha ūdenskritums – Tskaltubo kūrorts – pikniks Vita-Garden.
Agras brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Rietumgruzijas reģionu. Pusdienu pauze gleznainajā Rikoti pārejā (par pap. maksu: no 20 lariem). Ierašanās Imeretijā. Ekskursija uz Prometeja alu. Gruzīnu leģendas vēsta, ka, kaut kur šajā apkārtnē, sadusmotie Olimpa dievi piekala nepakļāvīgo jaunekli Prometeju pie klints par to, ka viņš iedeva cilvēkiem svēto uguni. Kopējais alas garums, ar vairākām pazemes upēm un pat ezeriem, ir aptuveni 11 km. Tās dziļums ir aptuveni 20 metri, un pastāvīgā temperatūra alas iekšpusē 14 grādi. Šis unikālais dabas objekts ar dīvainu formu stalaktītiem, kurus papildina, ar īpaša apgaismojuma palīdzību radīts, krāsu karuselis un cilvēka fantāzijas lidojums, aiznes brīnumainas pasakas ilūzijā un izraisa neaprakstāmu sajūsmu. Ekskursija uz Gachedili (Martvili) kanjonu ar smaragddzidru tīru ūdeni, kas traucas gleznainu klinšu apskāvienā. Šī dabas rezervāta garums sasniedz 2400 metrus un dziļums 20 līdz 40 metrus. Jūs redzēsiet 12 metrus augstu pakāpienveida kaskāžu ūdenskritumu, pavizināsieties ar laivām un izpeldēsieties siltos sērūdens avotos, kuros karstais un dziedinošais ūdens plūst cauru gadu. Ekskursijas turpinājumā dosimies apskatīt vairāk kā 100 m augsto Kinčha ūdenskritumu – varenāko visā Gruzijā.
Izvietošanās viesnīcā slavenajā Tskaltubo kūrortā. Pēc tam mūs gaida imeretiešu virtuves gatavošanas meistarklase un pikniks parku mākslas dārzā VitaGarden – šašliki, hačapuri, izsmalcinātie Imeretijas ēdieni un slavenie vīni! Atgriešanās Tskhaltubo. Nakts viesnīcā.

4 diena: 29.04.19. (pirmdiena). Kutaisi – Zelta Aunāda – tējas plantācijas un degustācija Samegrelo – megreliešu pusdienas – Adžārija – Batumi.
Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Kutaisi. Ierašanās Kutaisi – senajā mitoloģiskās Kolhidas galvaspilsētā, leģendārā cara Aeta rezidencē, pilsētā, kas saistīta ar mītu par Argonautiem un Zelta Aunādu. Tā ir vecākā pilsēta Kaukāzā, kas dibināta pirms vairāk kā 30 gadsimtiem. Apskates ekskursija pa Kutaisi. Ekskursijas laikā Jūs redzēsiet: veco kvartālu, pilsētas simbolu – Balto tiltu, Gruzijas parlamenta ēku, Kolhidas strūklaku, slavenos baltos akmeņus, Rioni upes panorāmu ar mazajām mājiņām gar krastu un majestātisko Bagrata templi, kas slejas augstu kalnā un ir redzams no jebkuras vietas pilsētā.
Izbraukšana uz gleznaino Gruzijas reģionu – Samegrelo. Jūs esat redzējuši kā aug tēja? To noteikti vajag redzēt! Tējas plantāciju apmeklējums un maija tējas ražas novākšana. Pēc tam nogaršosim labākās tējas šķirnes un nopirksim sev un dāvanai draugiem! Pusdienas megreliešu gaumē – nobaudīsim vienus no garšīgākajiem un izmeklētākajiem ēdieniem Gruzijā. Izbraukšana uz Adžāriju pie jūras. Vēla ierašanās Batumi. Izvietošanās un atpūta viesnīcā.

5 diena: 30.04.19. (otrdiena). Batumi - atpūta pie jūras.
Brokastis viesnīcā. Batumi – Melnās jūras piekrastes pērle, pilsēta, kas slīgst krāšņos zaļumos, kur valda brīvība un jautrība, kur dzīvīgums nenoplok līdz pat vēlai naktij. Pilsēta pārsteidz ar savām košajām ugunīm un strūklakām, lielisku piekrastes promenādi un skvēriem, ar seniem kolorītiem vecpilsētas namiņiem, kas izdaiļoti ar koka un metāla mežģīnēm. Iesakām noteikti nobaudīt gardo, aromātisko kafiju, kas gatavota uz smiltīm un slaveno Adžārijas hačapuri.
Vakarā – ekskursija pa Batumi un muzikālās strūklakas. Aizraujoša pastaiga pa pilsētu vakara noskaņās, kas ilgstoši paliks Jums atmiņā. Jūs apmeklēsiet Piejūras parku – bulvāri, kas stiepjas gar pludmali 12 km garumā, Piazza laukumu, Neptūna strūklaku, Argonautu laukumu ar Mēdejas un zelta aunādas statuju, pie kuras dzirdēsiet interesantu stāstu par leģendāro Kolhīdu un pasakaino Mēdejas un Jāsona mīlestību. Jūs redzēsiet arī dejojošās strūklakas un 3D lāzeršovu. Atpūta un nakts viesnīcā Batumi.

6 diena: 01.05.19. (trešdiena). Zaļais rags – jūra un kalni Adžārijā – peldēšanās tirkīzzilā jūrā – vīns un hačapuri!
Brokastis viesnīcā. Slavenā Batumi botāniskā dārza apmeklējums. Tā ir īsta Ēdene, kas iznākusi no Bībeles lappusēm. Bambusu audze un kaktusu palntācijas, japāņu dārzs ar ziedošu sakuru un apburoši skaisti zilo eikaliptu stādījumi, milzīgas egles un gadsimtiem senu līanu bezgalīgie sakņu vijumi. No skatu laukumiem paveras neatkārtojami sakati uz Melnās jūras piekrasti un Zaļā Raga nogāzēm. Ekskursija pa Adžārijas kūrortpilsētiņām. Peldēšanās tirkīzzilā jūrā pierobežas līcītī pie Sarpi ciemata. Gonio cietoksnis (I gs.p.m.ē.), ūdenskritumi Adžārijas kalnos un Karalienes Tamāras arku tilts. Tradicionālas adžāriešu pusdienas vīna mājā (par pap. maksu: no 20 lariem). Atgriešanās Batumi. Nakts viesnīcā.

7 diena: 02.05.19. (ceturtdiena). Atpūta pie jūras.
Brokastis viesnīcā. Brīvajā laikā Jūs varēsiet apmeklēt: delfināriju, akvaparku, pastaigāties pa krastmalu, pacelties ar trošu ceļa vagoniņu kalnos un baudīt iespaidīgu skatu uz jūras piekrasti vai aiziet uz zivju tirgu un nogaršot turpat uz vietas restorāniņā pagatavotās svaigās Melnās jūras zivju delikateses. Un neaizmirstiet ielūkoties slavenajā Batumi tirgū.
Vakarā – Gala vakariņas nacionālajā restorānā (par pap. maksu: 35 €).

8 diena: 03.05.19. (piektdiena). Atvadas no Adžārijas, atgriešanās Tbilisi, imeretiešu pusdienas Dimi ciematā un mājas vīna degustācija.
Brokastis viesnīcā. Rīta pastaiga gar jūru. Izbraukšana uz Tbilisi. Pa ceļam apmeklēsim slaveno Ureki kūrortu ar magnētiskajām smiltīm. Pusdienas Dimi ciematā, zemnieku mājās – slavenā ačma, šašliks, gruzīnu gardumi un vīns uz atvadām. Mūsu ceļš dosies caur gleznaino Rikoti pāreju, kur īsas pieturas laikā mēs noteikti pamēģināsim visgaršīgāko saldo gruzīnu maizi – nazuki, bet Shrosha ciematā iegriezīsimies keramikas tirgū. Tieši šeit var iegādāties vislabākos nacionālās keramikas izstrādājumus, kas būs Jums mīļa atmiņa no Gruzijas!
Vakarā ierašanās Tbilisi, pastaiga papilsētu. Plkst. 02:00 transfērs uz lidostu.

9 diena: 04.05.19. (sestdiena). Atgriešanās mājās.
Bezgala laimīgi, mēs pametam šo skaisto un viesmīlīgo zemi .. bet pārliecināti, ka tikai uz īsu brīdi! Transfērs uz lidostu plkst. 02:00. Izlidošana plkst.04:40* - avio pārlidojums Tbilisi-Rīga. Plkst.07:15* ierašanās Rīgā.

Cena: 970 €

Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi):
• Avansa iemaksa, piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu, 300 EUR no ceļojuma summas.
• Atlikusī summa jāsamaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma sākuma.

Ceļojuma cenā ietilpst:
- Lidojums:Rīga - Tbilisi- Rīga (avio kompānija - airBaltic);
- Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg,
100х50х80 cm);
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 2 naktis ar brokastīm 3* viesnīcā Tbilisi;
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 1 naktis ar brokastīm 3* viesnīcā Tskaltubo;
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 4 naktis ar brokastīm 3* viesnīcā Batumi;
- Pavadošais gids no Rīgas;
- Vīnu degustācija;
- Ekskursiju un transporsta apkalpošana visa ceļojuma laikā;
- Visas ieejas biļetes programmā paredzētajos apskates objektos (muzejos, baznīcās, vīna pagrabos un citi);
- Pusdienas Samegrelo;
- Pusdienas Dimi ciematā;
- Pikniks Vita-Garden;
- Gruzīnu kolorīts un viesmīlība.

Ceļojuma cenā nav iekļauts:
- Ceļojuma apdrošināšana līdz 65 g. – 9 €.

Papildus izdevumi pēc izvēles:
- Sēra pirtis par kabīni 2 – 3 personam – no 25 €;
- Pīlings un viegla masāža sēra pirtīs 1 personai - 5€;
- Nacionālā šova programma ar vakariņām gruzīnu restorānā – 35 €.


Uzdot jautājumu vai pieteikties

MAIJA SVĒTKI GRUZIJĀ. NO TBILISI LĪDZ SENAJAI KOLHIDAI UN BATUMI. (Tbilisi – Mcheta – Džvari – Kutaisi – Martvili kanjoni – Prometeja ala – Tskaltubo – pikniks un meistarklase Vita-Garden - tējas plantācijas Samegrelo – atpūta pie jūras Batumi)
(26.04.2019-04.05.2019)
Vārds, Uzvārds *
Personas kods
Pases numurs
Pases derīguma termiņš
Tālrunis*
E-pasts
Jautājums vai piezīme