TATO 2010-196
Lačpleša 20,
Riga, LV1011
I-V 09:00 - 18:00
+371 67338129
+371 28663933
latviešu
русский

Līgo svētki Gruzijā/9 dienas/21 jūnijs/no 850 EUR


Līgo svētki Gruzijā - 850 EUR
21.06-29.06.2018


Dodamies nosvinēt vasaras saulgriežus uz Gruziju un atklāt vienu no skaistākajiem Kaukāza kalna reģioniem – Svanetiju! Vasara ir vispiemērotākais gadalaiks, lai dotos uz kalniem atpūsties pie dabas. Ceļojuma laikā redzēsim iespaidīgās Kaukāza kalna grēdas, tipiskos svānu torņus, ciemus, kurus var sasniegt vien pāris mēnešus gadā, stalagmītiem piepildītas alas, un pilsētas, kuras apvij leģendas vēl no zelta aunādas meklējumu laikiem.

1. DIENA
Plkst. 23:15 lidojums no Rīgas.

2. DIENA
Agri no rīta ieradīsimies Tbilisi un iekārtosimies viesnīcā, lai atpūstos pēc lidojuma.
Pēc vēlām brokastīm dosimies iepazīt Gruzijas galvaspilsētu. Apskatīsim Sv. Trīsvienības katedrāli, kura šobrīd ir lielākā pareizticīgo katedrāle Gruzijā un trešā lielākā pasaulē, Narikala cietoksni, kas ir uzbūvēts Mtatsmindas virsotnē, un no kura paveras panorāmas skats uz pilsētu, Abanotubani rajonu ar vecajām sēra pirtīm, kur kupolveidīgas ēkas vidū atrodas majestātiskā, ar flīzēm dekorētā Zilā pirts u.c. Tbilisi pilsētas ievērojamus apskates objektus.
Papildus iespēja: vakarā piedāvājam apmeklēt gruzīnu restorānu, lai tur izbaudītu vietējās virtuves gardumus un ugunīga deju ansambļa priekšnesumu. Nogaršosim tādus gruzīnu nacionālos ēdienus kā hačapuri un mcvadi (šašliks), kā arī dažādus salātus, sautējumus, dārzeņu un, protams, gruzīnu vīnu.
Nakšņošana Tbilisi.

3. DIENA
Brokastis viesnīcā.
Šodien dosimies uz Gruzijas rietumiem – mums jāsasniedz Kutaisi, kas tiek uzskatīta par vienu no vecākajām pasaules pilsētām. Reiz tā bija senās Kolhīdas galvaspilsēta, un, kā vēsta leģenda, tieši Kutaisi izrādījās argonautu ceļojuma galamērķis zelta aunādas meklējumos. Šodien Kutaisi atrodas Gruzijas parlaments.
Netālu no Kutaisi uz klints atrodas Motsameta klosteris. No klostera augstumiem paveras skaists skats uz apkārtni un apakšā tekošo Tskhaltsitela upi. Klosterī ir apskatāmas brāļu – Dāvida un Konstantīna – relikvijas, kuri 8. gs. nepadevās islāma aicinājumam un no arābu rokas mira mocekļu nāvē. Šodien abi brāļi ir vietējie varoņi, kas ir iecelti svēto kārtā (Gruzijas Pareizticīgajā baznīcā). 11. gs. karalis Bagrats III viņiem par godu uzbūvēja šo klosteri.
Turpinājumā apmeklēsim Sataplia rezervātu ar pazemes alu struktūru ar stalaktītiem, stalagmītiem un īstām aizvēsturisko reptiļu pēdām. To pagājušā gadsimta sākumā atklāja novadpētnieks Petre Čabukiani. Uzkāpuši kalna galā, varēsim mazliet pakutināt nervus, pastaigājoties virs bezdibeņa pa stikla skatu platformu.
Pēc garas dienas dosimies ciemos pie gruzīnu ģimenes, ar kuriem pie bagātīgi klāta galda, dziesmām un dejām svinēsim Līgo svētkus! Šogad svētkos mums plūdīs vīns!
Nakšņošana Kutaisi.

4. DIENA
Brokastis viesnīcā. Šodien mūsu ceļš vedīs uz pasakaino Svanetiju. Ceļš mūs priecēs ar stāvām klintīm, kokiem noaugušām nogāzēm un akmeņainām aizām. Mums jānonāk Mestijā, kura tiek saukta par Augšsvanetijas galvaspilsētu un iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Kā neatņemamu ainavas sastāvdaļu šeit ieraudzīsim slavenos svānu torņus – seno nocietinājumu elementu. Tie parasti sasniedz 25 metru augstumu.
Vispirms aizbrauksim apsveicināties ar Melno jūru Anaklijā – mazā, nesen atjaunotā kūrortpilsētiņā pavisam tuvu Abhāzijas robežai. Pavadīsim šeit pāris stundas, lai nopeldētos un pasauļotos.
Tālāk dosimies uz Kaukāzu reģiona lielāko hidroelektriskostaciju, kas uzbūvēta uz Inguri upes. Jāatzīmē, ka Inguri upes dambis ir viens no pieciem arkveida dambjiem pasaulē. Tālāk ceļš aiz Inguri HES pārvēršas serpentīnā. Saņēmuši nelielu adrenalīna devu, vakarā ieradīsies Svanetijas galvaspilsētā Mestijā.
Vakariņas un nakšņošana Mestijā.

5. DIENA
Brokastis viesnīcā.
Šodien mēs sēdīsimies džipos un dosimies uz Ušguli - augstāko apdzīvoto vietu Eiropā (2200 m.v.j.l.). Ušguli veido 4 mazi ciematiņi, kas izvietojušies starp Inguri upes augšteces un Gruzijas augstāko virsotni Škharu (5193 m) dienvidos. Ciematiņa unikālie arhitektūras objekti ir iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Šis reģions 6 mēnešus gadā atrodas zem sniega segas, tā nokļūstot izolācijā no visas pārējās pasaules. Ušguli joprojām dzīvo ap 200 ģimeņu.
Ar šo apkaimi saistās arī leģenda par slaveno Gruzijas karalieni Tamāru (12. gs.), kurai Svanetijā bijusi sava ziemas un vasaras rezidence. Pēc nāves karaliene esot apglabāta alā pie kādas baznīcas netālu no Ušguli.
Nakšņošana Mestijā.

6. DIENA
Brokastis viesnīcā.
No rīta gar Mestiačalas upi dosimies uz vietu, kur tā satek kopā ar Čalaadi upi. Šeit pārejot pāri tiltam sākas kājāmgājēju ceļš, kas ved cauri augstkalnu mežam ar tam attiecīgu floru un faunu. Kaukāza kalnu grēdas dienvidu nogāzē atrodas ledājs (1850 m). Tas ir vienīgais ledājs, kas atrodas mežainā vidē. Ceļu līdz tam novērtēs ikviens dabas mīļotājs un aktīvās atpūtas cienītājs. Ledājam pietuvosimies pēc iespējas tuvāk, lai novērtētu savām acīm šo gadsimtu gaitā radušos dabas ainavu. Pikniks kalnos.
Dienas otro daļu pavadīsim pie Zuruldi kalna, līdz kuram nonāksim ar pacēlāju (1.5 km). No kalna paveras neaizmirstams skats uz Kaukāza kalna grēdu un Ušbas kalnu, kuru arī vasarā bieži vien rotā balta sniega cepurīte.
Nakšņošana Mestijā.

7. DIENA
Brokastis viesnīcā.
Šodien atvadīsimies no Svanetijas un lejup pa kalna serpentīna ceļu dosimies uz Zugdidi tirgu, kur var iegādāties, kā pašu gruzīna saka, visaromātiskākās garšvielas, adžiku un visgaršīgāko sieru.
Iegriezīsimies Martvili kanjonā, lai, dodoties laivu izbraucienā, priecātos par tā stāvajām klinšu sienām un ūdenskritumiem. Ūdens šeit nāk no kalniem, ir tīrs, dzidrs un ļoti auksts, un drosmīgākie varēs arī nopeldēties.
Nakšņošana Kutaisi.

8. DIENA
Brokastis viesnīcā.
Uzsāksim atpakaļceļu uz Tbilisi. Pa ceļam iegriezīsimies vietā, kur tirgo keramikas izstrādājumus. Gruzijā iegādātos virtuves māla traukus iespējams izmantot gatavošanai gan cepeškrāsnī, gan uz gāzes plīts.
Ceļojumu noslēgsim apmeklējot Mchetu – kādreizējo Gruzijas galvaspilsētu. Mchetā ir tik liels svēto un kulta vietas skaits, kā nekur citur Gruzijā. Par šo seno pilsētu sauc par “otro Jeruzaleme”.
Svetichoveli katedrāle (11. gs.) slavena kā vieta, kur esot apglabāta Kristus mantija. Kopš seniem laikiem tā skaitās centrālā Gruzijas baznīca un viena no galvenajām kultūras vietām līdz pat šai dienai. Uzbrauksim kalna galotnē, kur atrodas Džvari klosteris; no šīs vietas paveras elpu aizraujošs skats uz vietu, kur satek divas upes – Kura un Aragvi. Tas ir pirmais Gruzijas Vispasaules mantojuma objekts, un tā vēstures pirmsākumi datējami ar 545. gadu. “Ja neesi bijis Mchetā, tu neesi bijis Gruzijā,” - jā, runā arī tā.
Nakšņošana Tbilisi.

9.DIENA
Agras brokastis viesnīcā.
Transfērs uz lidostu. Agri no rīta atgriešanās Rīgā.

Cenā ietilpst:
lidmašīnas biļete Rīga-Tbilisi-Rīga, cenā ietilpst 20 kg nododamās un 8 kg rokas bagāžas;
profesionāla krieviski runājoša gida-grupas vadītāja pakalpojums;
transporta serviss (transfērs no lidostas uz viesnīcu un atpakaļ, visi minētie pārbraucieni tūres laikā);
nakšņošana divvietīgos numuros 3 zvaigžņu viesnīcā Tbilisi (3 naktis) – ar brokastīm, 3 zvaigžņu viesnīcā Kutaisi (2 naktis) – ar brokastīm, viesu namā Mestijā (3 naktis) – ar 2 vakariņām, 3 brokastīm un 1 pusdienu kastīti;
ekskursijas uz visām norādītajām vietām;
bezceļa auto īre braucienam uz Ušguli.
LĪGO VAKARA SVINĪBAS AR GARDĀM VAKARIŅĀM UN VĪNU GRUZĪNU ĢIMENĒ!

Cenā neietilpst:
ieejas biļetes muzejos;
ēdināšana (izņemot norādītās);
veselības apdrošināšana 

Iespējamās piemaksas:
piemaksa par vien vietīgu izmitināšanu EUR 130.
Vakars Tbilisi gruzīnu restorānā ar vakariņām, deju ansambļa priekšnesumu un transfēru -25 EUR
Tbilisi gaisa tramvajs (viens virziens) -2.5 GEL
Izbraukums laivā Martvili kanjonā -25 GEL
Sataplias rezervāta apmeklējums -15 GEL
Ušguli Etnogrāfiskais muzejs -5 GEL

Tour-7R


PIEPRASI SAVU ATPŪTU

Uzdot jautājumu vai pieteikties
Virziens
Pieaug. skaits
Bērnu skaits, vecums
Izlidošana sākot no
Aizlidošana līdz
Viesnīcas kat.
Nakšu skaits
Tālr. nr.
Vārds, Uzvārds
Ceļojuma budžets

Jautājums vai piezīme