TATO 2010-196
Lačpleša 20,
Riga, LV1011
I-V 09:00 - 18:00
+371 67338129
+371 28663933
latviešu
русский

Gruzija – Rudens Pasaka 12.10.2018. (bez lidojuma)

 

Gruzija – rudens pasaka
12/10/2018 – 19/10/2018

Datumi pielāgoti Air Baltic reisiem 


Tbilisi – Kazbegi – Ananuri cietoksnis – Signagi - Velische Mcheta – Boržomi Ahalcihe – Gori - Uplistsikhe - Tbilisi 

 

Cena:
DBL vai TRPL (par personu) – 599 Eur
Piemaksa par vienvietīgu SNGL izmitināšanu – 699 Eur
 

 

1. diena (12.10.2018): Izlidošana

2. diena (13.10.2018): Ierašanās Tbilisi
Ierašanās lidostā, Tbilisi pilsētā 03:25. Transfērs uz viesnīcu. Atpūta līdz rītam.
Tbilisi – ekskursija pa vecpilsētu

Tās būs pāris neaizmirstamas stundas, kuru laikā iepazīstiet galvaspilsētu. Burvīga pilsēta, celta 5. gadsimtā gar Kūras upes ieleju. Visi apskates objekti atrodas cits citam ļoti tuvu, pāris minūšu gājiena attālumā. Sāksim pilsētas apskati ar Metekhi templi (13. gadsimts), kas atrodas uz augstas klints. Tālāk ar trošu vagoniņu dosimies uz Narikala cietoksni (4. gadsimts) – vecpilsētas apskates objektu. Te paveras lieliska panorāma, no kuras redzama visa Tbilisi pilsēta. Ekskursija pa veco Abanotubani rajonu, kur atrodas slavenās sēra pirtis. Pastaiga pa Šardenas rajonu, kas zināms ar daudzajiem restorāniem un kafejnīcām. Turpinājumā – Ančishati bazilika (6. gadsimts). Pēc ekskursijas nokļūsiet ļoti interesantā vietā – sausajā tiltā jeb kā tūristi to dēvē “blusu tirgū”, kur var iegādāties daudzas interesantas lietas. Nakts Tbilisi (brokastis/-/-).

Vakarā – vakariņas nacionālajā restorānā (15 EUR/personai). 

 

3. diena (14.10.2018): Tbilisi – Kazbegi – Ananuri cietoksnis – Tbilisi (320 km)
Brokastis. Šodien sāksim ceļu uz ziemeļiem, uz Galveno Kaukāza grēdu. Caur Krusta pāreju (2395 km) nokļūsim Kazbegi. Šajā paradīzes cienīgajā vietā, kas atrodas augstu kalnos, varēsiet baudīt visu dabas skaistumu un ieelpot tīro kalnu gaisu. Tieši šajā vietā atrodas varenais kalns Kazbeks (5047 m). Pastaiga kājām uz Gergeti Svētās Trīsvienības baznīcu (14. gadsimts), kas atrodas 2170 metru augstumā, ceļš turp un atpakaļ aizņems apmēram 4 stundas, pēc pašu vēlēšanās var arī īrēt 4x4 auto par papildu samaksu. Auto īre maksās 35 EUR, ietilpība – 6 cilvēki. Dosimies uz Tbilisi. Pa ceļam pēc grandiozās Žinvali ūdenskrātuves mūsu skatam pavērsies iespaidīgais un varenais Ananuri cietoksnis (13. gadsimts). Ananuri komplekss ir vēsturisks cietoksnis – citadele. Kalnu ainavas, tīrs gaiss – ideāla vieta tiem, kas vēlas baudīt un sajust dabas harmoniju. Vienlaikus – ideāla vieta, kur uzņemt neatkārtojamas fotogrāfijas. Vakarā – atgriešanās un nakšņošana Tbilisi (brokastis/-/-).

 

4. diena (15.10.2018): Tbilisi – Signagi – Velische – Tbilisi (270 km)
Brokastis. Šodien tūre uz Kahetiju – slavenu vīnu un arhitektūras pieminekļu šūpuli, bet rudens šeit ir nozīmīgs un maģisks periods, ko īpaši var sajust tieši Kahetijā. Rudenī rit ražas vākšana, taču īpaši interesanta ir vīnogu vākšana – tie ir pateicīgo kahetiešu svētki. Šodien jums būs unikāla iespēja piedalīties šajos svētkos un uz brīdi kļūt par daļu no tiem! Brauciens uz Signagi – mīlestības pilsētu (18. gadsimts), ko ieskauj cietokšņa sienas un kas zināma ar unikālu arhitektūru. No skatu torņiem varēsiet priecāties par skaisto Alazani ielejas panorāmu. Signagi ir slavena ar savu vienreizējo cietoksni, kas ir iekļauts lielāko Gruzijas cietokšņu sarakstā. Pēc Signagi ielūdzam apmeklēt Velische ciematu, kur vispirms dosimies ekskursijā uz senu vīna pagrabu, kas ir klasisks kahetiešu arhitektūras piemineklis. Tālāk jums būs iespēja nogaršot mājās gatavotu sarkano un balto vīnu, kā arī čaču. Te varēsiet pašu rokām salasīt vīnogas un piedalīties tradicionālajā to nospiešanā: salasītās vīnogas ievieto “sacnaheli” (īpaša nospiešanas iekārta) un pēc tam visi gribētāji ar kājām staigā pa vīnogām, kamēr tiek izspiesta to sula, tā ietek “kvevri” – māla krūzē, bet viss process ir jautru dziesmu un joku pavadīts. Šī tradicionālā vīna darīšanas metode, kurā piedalīsieties, ir iekļauta UNESCO sarakstā kā nemateriālā vērtība. Vakarā – atgriešanās Tbilisi, nakšņošana viesnīcā (brokastis/-/-).

 

5. diena (16.10.2018): Tbilisi – Mcheta – Boržomi - Ahalcihe (220 km)
Brokastis. Šodien no Tbilisi dosimies uz Mchetas pilsētu – Gruzijas seno galvaspilsētu, svarīgu reliģisko centru un muzeju pilsētu, kas iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā. Mchetā apmeklēsim Svetichoveli katedrāli (11. gadsimts). Pa ceļam apskatīsim Džvari klosteri (6. gadsimta krusa templi) – populāru templi, kas uzcelts kalnā. Tālāk brauksim uz Ahalcihe, pa ceļam uz to iebrauksim Boržomi. Šī kūrorta pilsēta ir zināma ar minerālo ūdeni. Apmeklēsim Boržomi parku, kur pagaršosim minerālūdeni tieši no avota. Vakariņas un nakšņošana viesu mājā Ahalcihe (brokastis/-/vakariņas).

6. diena (17.10.2018): AhalciheVardzia – Rabatas cietoksnis - Ahalcihe (140 km)
Brokastis. Šodien dosimies alu pilsētu Vardzia (12. gadsimts). Šis trīspadsimt stāvu klintī izcirstais klosteru komplekss ir gruzīnu renesanses simbols. Tas aizņem gandrīz puskilometru. Vardzia ir carienes Tamāras radīta. Vardzia klosteru kompleksam bija nozīmīga loma Gruzijas kultūras, reliģijas un politikas attīstībā. Pa ceļam uz šejieni apstāsimies pie senā Hertvisi cietokšņa, kur varēsiet nofotografēties. Pēc tam – brīvais laiks un varēsiet to pavadīt pēc pašu ieskatiem. Vakariņas un nakšņošana viesu mājā, Ahaliche (brokastis/-/vakariņas).

Rabatas cietoksnis – 6 EUR.

 

7. diena (18.10.2018): Ahaliche – Gori – Uplistsikhe – Tbilisi (250 km)
Brokastis, numuru atbrīvošana. Apmeklēsim Gori pilsētu, kur 1879. gadā dzimis Josifs Staļins. Te varēsiet nofotografēties pie viņa personīgā vagona. Tālāk dosimies uz alu pilsētu Uplistsikhe – vienu no senākajām apdzīvotām pilsētām Kaukāzā (1 tūkstošgade pirms mūsu ēras). Alas bija pagānu rituālu vieta, pirms Gruzija kļuva par kristīgu valsti. Pēc alu pilsētas apskates, ierodamies Tbilisi. Nakšņošana viesnīcā Tbilisi (brokastis/-/-).

 

8. diena (19.10.2018): Tbilisi – izlidošana
Numuru atbrīvošana. Transfērs uz lidostu un izlidošana.

 

Programmas cenā iekļauts: 

  • Transfēri, ekskursijas, krieviski runājošs gids
  • Dzīvošana:

- 5 naktis Tbilisi - Hotel Light House 3* (http://www.lh-hotel.info/home.php) vai cita tāda paša līmeņa viesnīca

- 2 naktis Ahaliche – viesu māja

  • Ēdināšana: 6 brokastis viensīcā, 1 vakariņas Velische, 2 vakariņas
  • Ieejas biļetes:

-  Trošu vagoniņš

-  Boržomi parks

-  Vardzia

-  Uplistsikhe

  • 1 x vīnogu lasīšana Velische
  • 1 x Velische sarkanā un baltā vīna, čačas degustācija

 

Programmas cenā nav iekļauts:

  • Lidmašīnas biļetes, apdrošināšana, alkoholiskie dzērieni, tējas naudas un portjē pakalpojumi

 

Papildus piedāvājums (par papildu samaksu):

  • Vakarā – vakariņas nacionālajā restorānā – 15 EUR/pers.
  • Auto īre 4x4 Kazbegi – cena par auto 35 EUR
  • Rabatas cietoksnis – 6 EUR

 


PIEPRASI SAVU ATPŪTU

Uzdot jautājumu vai pieteikties
Virziens
Pieaug. skaits
Bērnu skaits, vecums
Izlidošana sākot no
Aizlidošana līdz
Viesnīcas kat.
Nakšu skaits
Tālr. nr.
Vārds, Uzvārds
Ceļojuma budžets

Jautājums vai piezīme