TATO 2010-196
Lačpleša 20,
Riga, LV1011
I-V 09:00 - 18:00
+371 67338129
+371 28663933
latviešu
русский

Katru nedēļu Indija : Zelta trīsstūris + Kadžuraho + Varanasī (bez lidojuma)

 

Grupu tūre uz Indiju No 499 eur (bez lidojuma)
Garantētas ierašanās !!!

Deli (2) – Samoda – Džaipūra (2) – Fatepūra Sikri – Agra (2) – Orčha – Khajuraho (1) – Varanasi (1) – Deli

 

Apskates objekti

Deli

Senā Deli, Indijas vārti, Prezidenta pils, Lotosa templis, minarets Qutub Minar,

 

 

 

Džaipūra

Amberas nocietinājums (nokļūšana tajā - ziloņa mugurā), Pilsētas pils, Birla templis, observatorija (Džantar Mantara) un Vēju pils (Hava Mahala)

 

 

 

 

Samoda

Samodas pils, Pils dārzs, brauciens kamieļu pajūgā

 

 

 

Agra

Tadžmahāls, Agras nocietinājums, Itmad-ud-Daula mauzolejs, Akbaras (Sikandras) kapi, Abaneri (pakāpienu aka), Laimes dieves templis (Haršita Mata) un Fatehpur Sikri pilsēta

 

 

 

Orčha

Džehangiras pils, Radžmahāls un Rama Radžas templis

 

 

 

Khajuraho

Čandelu ēras tempļu komplekss (Kamasutras tempļi)

 

 

 

Varanasi

Sarnatha, laivu kruīzs pa Gangas upi un vakara lūgšana (Aarti)

 

 

 

 

Ierašanās datumi Indijā

Mēnesis

Datumi

Septembris

28

Oktobris

5, 12, 19 , 26

Novembris

2, 9, 16, 23, 30

Decembris

7, 14, 21, 28

Janvāris

4, 11, 18, 25

Februāris

1, 8, 15, 22, 29

Marts

7, 14, 21, 28

Aprīlis

4, 11

*Piezīme: Viesnīca ir apstiprināta no sestdienas plkst.12.00, ekskursiju programma sākas svētdienā.

 

"Tu, kas apbur ļaužus,

Ak, zeme, kas saulē staro,

Varenā visu māšu Māte…

Tu – Džamma un Ganga, nav nekā skaistāka un brīvāka,

Tu – dzīves nektārs, mātes piens!”

Rabindranats Tagore “Indija-Lakšmi”

 

Maršrutā “Klasiskā Indija” rodami simtiem vēsturiski objekti no tālas senatnes un viduslaikiem. Tomēr nevar aptvert neaptveramo, tādēļ Indijas labākie speciālisti atlasījuši pašu labāko un izveidojuši optimālāko tūri. Vietas, kas sniedz priekšstatu par cilvēku radītiem pieminekļiem, kas nu kļuvuši par UNESCO pasaules mantojumu, par slaveniem valdniekiem, kas radījuši jaunas reliģijas, svētos, karavīrus un arhitektus.

Pasakas un nostāsti te savijušies vienā veselumā.

 

 

1. diena. Sestdiena. Deli (Starptautiskais reiss)
Ierašanās Deli ar starptautiskas aviokompānijas regulāro reisu. Pēc formalitāšu nokārtošanas un bagāžas saņemšanas Ņūdeli lidostā (3-terminālis), tikšanās ar kompānijas pārstāvi, transfērs un iekārtošanās viesnīcā.

 

2. diena. Svētdiena. Deli.
Plkst. 9.00 pēc brokastīm Deli apskates ekskursija.
Deli – mūsdienu Indijas galvaspilsēta. Pēdējo trīs tūkstošu gadu laikā šajā karaliskajā zemē uzplaukušas daudzas dinastijas un valdnieki. To mantojums vēl aizvien mājo daudzajos pieminekļos, no 13. gadsimta karaļa Lodi mauzoleja līdz Britu impērijas celtnēm – piemēram, parlamenta ēkai vai Prezidenta pilij. Dosimies uz Sarkano cietoksni, bet no tā – uz Džama Masdžid mošeju – lielāko Indijā, kurā vienlaicīgi var atrasties 25 000 ticīgo un kur sāksies mūsu ceļojums vecajā Deli. Programmā apskatīsim Indijas vārtus, Prezidenta pili un valdības ēkas (no ārpuses), Lotosa templi un Qutub minaretu. Lotosa templis (pirmdienās slēgts) – viens no iespaidīgākajiem Indijas tempļiem, celts lotosa zieda formā, tas ir lielākais un skaistākais bahajiešu templis, kas kalpo par simbolu šīs ticības piekritējiem visā pasaulē. Vēl kāda kulta vieta – 72 metru Qutub Minar minarets, celts XII-XIV gadsimtos, izdaiļots kaligrāfiskiem rakstiem un simbolizē musulmaņu valdīšanu Deli. Vakariņas un nakts viesnīcā Deli.

 

3. diena. Pirmdiena. Deli – Samoda – Džaipūra (260 km – 6 stundas)
No rīta pēc brokastīm dosimies uz Samodu, kas atrodas 40 kilometrus no Džaipūras. Samoda slavena ar savu pili, kuru mantojusi aristokrātiskā Ravalu ģimene. Pils ir vairāk nekā 400 gadus sena un piedzīvojusi vairākas restaurācijas. Pirmajā stāvā atrodas sultāna Mahala zāle ar marmora kolonnām, flīzēm un cirstām mēbelēm, kas reiz atvestas no Nepālas. Pastaigāsim pa zālēm, apskatīsim Spoguļu un Durbar zāli, nonākot pagājušā gadsimta laika cilpā.

Virs pils kalnā atrodas Samodas nocietinājumi. Laiks tos nav saudzējis, taču apkārtnes skats, kas paveras no cietokšņa sienām, sniedz iespēju redzēt daudzas citas vēsturiskas vietas. Pēc tam sēdīsimies kamieļu mugurās un dosimies caur kāpām. Izbrauciens noslēgsies Samodas Bagh dārzā, 3 km no pils (1 stunda ceļā). Šī dārza atjaunošanai tika iztērēts daudz līdzekļu un spēku.

Pēc ekskursijas izbraukšana uz Džaipūru, Radžastānas štata galvaspilsētu.  Džaipūra, leģendārā “rozā pilsēta”, ir Radžastānas galvaspilsēta. Maharadža Singh II to uzcēla dzeltenu, taču XIX gadsimta vidū par godu angļu prinča Alberta vizītei visas ēkas tika pārkrāsotas rozā – viesmīlības tradicionālajā krāsā. Džaipūra dāvās jums ne mazums jauku brīžu, ja iziesiet tās rozā akmeņu ielas, skarsiet spožos zīda sari, iesiet pa pagalmiem garām šaurajām māju durvīm, izgreznotām ar svastiku, kas indiešu mājās nes labo un izdošanos.

Vakarā Džaipūrā apmeklēsim Aarti ceremoniju, kas norisināsies Birla templī. Lakšmi-Narajana templis, plašāk zināms kā Birla Mandir templis, ir mūsdienu arhitektūras brīnums. Majestātiskais templis atrodas Džaipūrā, Moti Dungri kalna pakājē. Izgatavots tikai no augstas kvalitātes baltā marmora, templis ir ierāmēts cirstām dievu skulptūrām un statujām. Tas veltīts dievietei Lakšmi un dievam Narajana. Trīs galvenie tempļa kupoli veido acīmredzamu priekšstatu par laicīgo Indiju, attēlojot dažādas pieejas dažādajām nācijas reliģijām. Templī atrodas vairākas skaistas Ganeši un citu hinduisma dievu statujas. Līdzās dievu statujām te var atrast diženu domātāju un filozofu statujas, piemēram, Budu un Sokrātu.
Iekārtošanās Džaipūras viesnīcā, vakariņas un nakts viesnīcā.

4. diena. Otrdiena. Džaipūra.
Brokastis viesnīcā. No rīta – ekskursija uz Amber fortu jeb Dzintara fortu. Dzintara forts atrodas 11 kilometrus uz ziemeļiem no Džaipūras. Tieši tur, Aravalli kalnos kādreiz atradās senā Džaipūras štata galvaspilsēta. Brīnumainā forta-pils celtniecību 1592. gadā sāka maharadža Man Singh. Forts ir grandiozu piļu, paviljonu, dārzu un tempļu komplekss. Pāri šim visam izceļas brīnišķīgs medus krāsas pils-cietoksnis. Varēsiet sajust aizgājušo laiku maģiju, ziloņu mugurās dodoties uz forta virsotnēm. Pa ceļam jūsu ausis priecēs muzikanti. No maharadžas apartamentu augstumiem paveras iespaidīgs skats uz šauru aizu. Dienas otrajā pusē – ekskursija pa pilsētu, apmeklējot unikālo Džantar Mantara observatoriju, majestātiskās ēkas, ko 1728. gadā cēlis radža Džai Singh. Te glabājas pasaulē lielākais saules pulkstenis, bet pilsētas pils muzejos var redzēt brīnišķīgus mughālu kostīmus, ieročus un miniatūras gleznas. Vēju pils jeb Hava Mahala apmeklējums. Šī piecstāvu ēka no rozā akmeņiem, izdaiļota ar kolonnām un balkoniem, tika uzcelta 1799. gadā. Pils savdabīgais reljefs, ko cirstajā fasādē veido tūkstošiem restotu logu, tiek uzskatīts par Džaipūras simbolu.

Džaipūra ir slavena ar saviem audumiem, kā arī ir viens no galvenajiem Indijas juvelieru centriem. Ne velti tieši te norit ikgadēja starptautiska dārgakmeņu un juvelierizstrādājumu izstāde. Varēsiet novērtēt vietējo dārglietu izsmalcinātību, apmeklējot juvelierdarbnīcu. Pabūsiet arī tekstilizstrādājumu fabrikā, kur jūs priecēs burvīga indiešu audumu apdrukas māksla. Dāmas te varēs piemērīt īstus indiešu sari, bet kungi – tradicionālo indiešu apģērbu – kurtu. Vakariņas un nakts Džaipūras viesnīcā.

 

5. diena. Trešdiena. Džaipūra – Giriraja Dharan - Abaneri - Fatehpur Sikri – Agra (260 km – 6 stundas)
Pēc agrām brokastīm, izbraucam no viesnīcas. Šīs dienas galamērķis – pilsēta Agra. Bet pirmā pietura būs tempļu komplekss Giriraja Dharan. Šis templis, kas veltīts Krišnai, celts Dienvidindijas stilā. Košs gopurams jeb tornis ar izteiksmīgu reljefu sniegs priekšstatu par to, kā izskatās tempļi valsts dienvidos. Abaneri iepazīstiet 7. gadsimtā celto pakāpienu aku – Chand Baori. Tās izskats jūs pārsteigs – līdzīgas akas būvētas vienīgi Indijā, tādēļ līdzīgu arhitektūru var redzēt tikai šeit, turklāt Chand Baori ir visdziļākā šāda tipa aka. Šī ir pārsteidzoša būve, ko veido tūkstošiem lejup uz ūdeni vedoši pakāpieni, un ir grūti noticēt, ka šī varenā un ģeniālā celtne ir tikai un vienīgi aka, kurai ir viens mērķis – sniegt cilvēkiem ūdeni. Redzēsiet viduslaiku indiešu arhitektūras Haršita Mata (Laimes dievietes) templi, kā arī nokļūsiet “mirušajā pilsētā” Fatehpur Sikri – to pamestā vietā no sarkanā smilšakmens uzcēla imperators Akbars, bet tagad tā ir kā aizgājušo laiku varenības atblāzma. Īsu brīdi tā bija Mughālu impērijas galvaspilsēta, pēc tam iedzīvotāji to pameta ūdens trūkuma dēļ. Iespējams, pateicoties tieši šim apstāklim varēsim redzēt to visā senatnes skaistumā. Ierašanās Agrā un iekārtošanās viesnīcā, vakariņas Agras viesnīcā.

 

6. diena. Ceturtdiena. Agra.
Pēc brokastīm – ekskursija pa Agru, majestātisko pilsētu, Lielo Mughālu impērijas galvaspilsētu. Agra vēl joprojām pievelk skaistuma meklētājus no visas pasaules baudīt neaizmirstamo Tadžmahālu. To uzcēla varenais mughālu imperators Shah Jahan savas mīļotās sievas Mumtaz piemiņai. Pili 22 gadus cēla 20 000 amatnieki. Tūkstošiem ziloņu uz jaunbūvi veda balto marmoru. Tirgotāji no Tibetas, Persijas un Krievijas sūtīja dārgakmeņus tās apdarei. Ziedu ornaments no jašmas, ahāta un malahīta, opāla un obsidiāna, perlamutra, prasmīgi iekļauts pilnīgajā sniegbaltās pils simetrijā, atstāj viegluma un bezsvara sajūtu. Tālāk brauciens uz Agras fortu, ko 1565. gadā kā armijas cietoksni cēla imperators Akbars. Te  ieslodzījumā Shah Jahan, sava dēla nodots, pavadīja savas dzīves pēdējos gadus, no savas istabas lūkojoties uz sniegbalto Tadžmahālu. Milzīgās forta sienas slēpj lieliskas arhitektūras celtnes – indiešu un musulmaņu meistaru šedevri. Otrajā dienas pusē apmeklēsim vēl kādu grandiozo mughālu arhitektūras pieminekli – imperatora Akbara kapenes Sikandrā. Tālāk apmeklēsim Itmad-ud-Daula mauzoleju – nelielu, bet elegantu svētnīcu par godu imperatora mantzinim, ko uzcēla viņa meita Nur-Jahan, imperatora Jahangir mīļotā sieva. Celtniecība sākās 1622. gadā un ilga sešus gadus. Kapenē apvienoti baltais marmors, krāsaina mozaīka, akmens konstrukcijas un režģi. Pēc stila šī ir visnovatoriskākā mughālu XV gadsimta celtne, kurai raksturīgas pārejas iezīmes no masīvām sarkanā smilšakmens celtnēm Akbara laikmetā līdz jutekliski izsmalcinātām celtnēm Shah Jahan laikā (Tadžmahāls). Pēc piepildītās ekskursiju programmas varēsiet apmeklēt marmora meistardarbnīcu, kur izgatavo mēbeles un suvenīrus ar marmorā iestrādātiem pusdārgakmeņiem. Šī ir unikāla iespēja vērot meistarus darbībā, kuru prasmes ir gadsimtiem nodotas no paaudzes paaudzē. Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas un nakts Agras viesnīcā.

 

7. diena. Piektdiena. Agra – (vilciens Shatabdi Express 08:02/ 10:43) - Jhansi - Khajuraho (166 km / 5 stundas), caur Orčhu.
Pēc brokastīm plkst.7.00 transfērs uz dzelzceļa staciju, došanās ar vilcienu uz Jhansi (2.5 stundas, ātrvilciens). Ierodoties – tikšanās stacijā. Vēlāk dosimies uz Khajuraho caur Orčhu, kas atrodas 16 km no Jhansi. Orčhā valda viduslaiku atmosfēra, jo Orčha bijusi viena no lielākajām un varenākajām centrālās Indijas karalistes galvaspilsētām. Pilsētu XVI gadsimtā cēla Bundela dinastijas valdnieks Rudra Pratap. Daudzās svētnīcas, pieminekļi un pilis, izkaisītas pa pilsētu un tās apkārtni, ir leģendārās senās pilsētas liecinieki un šķiet sastingušas laikā. Te varēsiet apmeklēt Orčhas fortu, kā arī Radžmahāla un Jahangir tempļus. Pārbrauciens uz Khajuraho, tikšanās un transfērs uz viesnīcu. Vakariņas un nakts viesnīcā.

 

8. diena. Sestdiena. Khajuraho – Varanasi (aviolidojums)
Pēc agrām brokastīm apskatīsim Khajuraho tempļus, ko cēluši varenie Čandelu dinastijas valdnieki no 950. – 1050. gadam. Tempļi ir slaveni ar lieliskajiem kokgriezumiem, kas attēlo ainas no populārā mīlas traktāta “Kamasutra”. Saglabājušies vien 22 tempļi no 85 uzceltajiem. Sekojot nemainīgām, tūkstošgadu senām tradīcijām, Matangeshwar templī joprojām norit dievkalpojumi. Vēlāk, pēc plkst. 12.00 transfērs uz lidostu izlidošanai uz Varanasi – Indijas mūžīgo pilsētu, kurai ir vairāk nekā trīs tūkstošu sena vēsture. Varanasi atrodas Gangas upes krastos un ir viena no svarīgākajiem hinduisma centriem pasaulē, “svētākais no svētākajiem” svētceļojumu centriem miljoniem hinduistu. Tikšanās lidostā un transfērs uz izvēlētās kategorijas viesnīcu. Vakarā Gangas upes krasta apmeklējums, kur notiek aizraujošais hinduistu rituāls “Aarti”. Vakariņas un nakts viesnīcā Varanasi.

 

9. diena. Svētdiena. Varanasi, ekskursija uz Sarnatha – Deli (aviolidojums)
Agri no rīta, pēc saullēkta ap plkst. 6.00 laivu kruīzs pa Gangu. Vērosim, kā svinīgi virs horizonta uzlec saule. Maigi rozīgajai saullēkta līnijai pievienosies zvanu skaņas, kas nāk no tuvējiem tempļiem. Vispirms – klusa sanskrita rindu murdoņa, kas pieņemsies spēkā un apvienosies vienā balsī, sniedzot nepārspējamas dievbijības un baudas sajūtu. Atgriešanās viesnīcā un brokastis. Tālāk dosimies uz Sarnatha (12 km no Varanasi), kur Buda nolasīja savu pirmo sprediķi pēc apgaismības un iedarbināja “Likuma ratu”. Tieši šeit viņš pasludināja četras patiesības un astoņposma ceļu.  Klosteru paliekas, datētas ar trešo simtgadi pirms mūsu ēras un pirmo gadsimtu mūsu ērā, vēsta par reiz ziedošo klosteru ordeni. Apmeklēsim milzīgo Domesh stupu un Mahabodhha templi.
Vēlāk – transfērs uz lidostu, reiss uz Deli. Pēc ierašanās – transfērs uz starptautisko lidostu uz jūsu reisu (pēc pašu vēlēšanās var rezervēt papildu nakti Deli).

 

Tūres cena EUR /1 personai:

 

Budžeta viesnīcas

Standarta viesnīcas

Pirmās klases viensīcas

1 personai DBL numurā

469 eur

599 eur

799 eur

Vienvietīgs numurs 

669 eur

899 eur

1239 eur

Trešā persona DBL numurā 

459 eur

539 eur

619 eur

vakariņas

Iekļautas

Iekļautas

Iekļautas

Ieejas biļetes arhitektūras pieminekļos - 105 eur personai

 

Papildu nakts Deli (variants) EUR : 

Kategorija

Single room

Double Room

Papildu gulta

Piemaksa par vakariņām

viesnīca 5*

125 eur

125 eur

38 eur

25 eur

viesnīca 4*

110 eur

110 eur

25 eur

20 eur

viesnīca 3*

85 eur

85 eur

20 eur

15 eur

 

Obligātā piemaksa par Ziemassvētku vakariņām:

viesnīca 5*

120 eur

viesnīca 4*

95 eur

viesnīca 3*

50 eur

 

Obligātā piemaksa par Jaungada vakariņām:

viesnīca 5*

145 eur

viesnīca 4*

120 eur

viesnīca 3*

90 eur

 

Cenā iekļauts:

 • 8 nakšu izmitināšana atbilstoši izvēlētai kategorijai, 8 brokastis un 7 vakariņas
 • Kondicionēts transports maršruta ietvaros, krieviski runājošs gids atbilstoši ekskursijas programmai
 • Brauciens ziloņa mugurā Džaipūrā, brauciens ar laivu pa Gangu, Aarti ceremonija, visi nodokļi un nodevas
 • Brauciens ar vilcienu Agra-Jahnsi kondicionētā vagonā (sēdvieta)

Cenā nav iekļauts:

 • Jebkurš starptautiskais aviolidojums ~ 400eur/ 600eur  par personu
 • Aviobiļete Varanasi-Deli ~ 150eur/ 190eur  par personu
 • Aviolidojums Khajuraho – Varanasi ~ 150eur/ 190eur  par personu
 • Ieejas biļetes arhitektūras pieminekļos ~ 105eur par personu
 • Medicīniskā apdrošināšana; personīgie izdevumi, tējas nauda gidam un šoferim, transports dienās, kad nav programmas
 • Vīza: tās noformēšanai nepieciešama pase ar 2 neaizpildītām lappusēm, kas derīga vēl 6 mēnešus pēc atgriešanās Latvijā; aviobiļešu rezervācijas kopija, 1 foto 5x5 uz balta fona.
  E-vīza Latvijas, Igaunijas un Lietuvas pilsoņiem – 125 EUR (nokārtošana ~5 dienas)
  Latvijas un Igaunijas nepilsoņiem – 215 EUR (nokārtošana ~14 dienas)

 

Iespējamās viesnīcas pēc programmas:

Pilsētas

Pirmās klases viesnīcas

Standarta viesnīcas

Budžeta viesnīcas

Deli

Radisson NH8 vai līdzīga

Golden Tulip suites vai līdzīga

Classic Diplomat vai līdzīga

Džaipūra

Ramada vai līdzīga

Paradise vai līdzīga

Park Ocean vai līdzīga

Agra

Ramada vai līdzīga

Royal Regent Hotel vai līdzīga

Royal Residency vai līdzīga

Khajuraho

Ramada vai līdzīga

Clarks / Golden Tulip vai līdzīga

Isabel Palace vai līdzīga

Varanasi

Ramada / Madin vai līdzīga

Costa River vai līdzīga

New Temple town vai līdzīga

 

Kompānijai ir tiesības mainīt viesnīcas, ņemot vērā to standartu, ja norādītajās viesnīcās nav pieejami numuri. Standarta ierašanās un izbraukšanas laiks viesnīcās ir plkst. 12.00. izbraukšanas laiki programmā norādīti aptuveni un var mainīties atkarībā no satiksmes. Aviobiļešu cenas Indijā ir dinamiskas, bet rezervācija pielīdzināma izrakstam, tādēļ lūdzam aviobiļešu gala cenu precizēt pirms izraksta.

Vēlamies vērst jūsu uzmanību uz to, ka kompānija nenes atbildību par tiem apstākļiem, kas ir ārpus tās tiešās kontroles, taču kompānija darīs visu iespējamo, lai optimizētu jebkurus izdevumus un ārkārtas situācijas, ar to saprotot reisu un vilcienu aizkavēšanās/atcelšanas/izmaiņas, dabas kataklizmas un katastrofas, slēgtus ceļus, slimības, u.tml. 

Programmas izmaksas var tikt mainītas, ja mainās valsts nodokļi un valūtas kurss, par ko laicīgi jūs informēsim.


PIEPRASI SAVU ATPŪTU

Uzdot jautājumu vai pieteikties
Virziens
Pieaug. skaits
Bērnu skaits, vecums
Izlidošana sākot no
Aizlidošana līdz
Viesnīcas kat.
Nakšu skaits
Tālr. nr.
Vārds, Uzvārds
Ceļojuma budžets

Jautājums vai piezīme