TATO 2010-196
Lačpleša 20,
Riga, LV1011
I-V 09:00 - 18:00
+371 67338129
+371 28663933
latviešu
русский

Gruzija katru nedēļu (6 dienās)

Gruzija par 6 dienām
Ierašanās katru dienu, visu gadu
Vienai personai divvietīgā DBL numurā - 260 EUR
Vienai personai vienvietīgā SGL numurā - 230 EUR
Vienai personai trīsvietīgā TRPL numurā - 390 EUR 
1. diena. Ielidošana Kutaisi. (pēc vēlmes ielidošana Tbilisi/Batumi, piemaksa 50 eur/cilv.). Sagaidīšana ar gidu un brauciens uz Tbilisi. Nakšņošana.
2. diena. Kahetija + vīna degustācija + gruzīnu maizes meistarklase
Ja neesat bijuši Kahetijā, tad neesat bijuši Gruzijā! Aicinām apmeklēt Gruzijas austrumu daļu – vīna un viesmīlības dzimteni. Šī būs īsteni gastronomiska tūre. Pirmajā tās daļā apmeklēsim sieviešu klostera kompleksu Bodbē, kur apbedīta svētā Nino, pateicoties kurai Gruzijā tika pieņemta kristietība. Pēc tam mūs gaida aizraujoša pastaiga mīlestības pilsētā Signagi (tulkojumā nozīmē “patvērums”), kur kādreiz diženais mākslinieks Pirosmani iemīlēja savu Margaritu, bet tagad pilsētā atrodas diennakts dzimtsarakstu nodaļa, kurā visi gribētāji var apprecēties 15 minūšu laikā! Tāpat būs unikāla iespēja pastaigāt pa cietokšņa sienu (otro lielāko pēc Ķīnas mūra), kuras visā garumā atrodas 28 sargtorņi – no tiem varēsiet baudīt skaisto  Alazani ielejas panorāmu!
Vēlāk dosimies uz vīna ražotni, kur varēsiet uzzināt visu par gruzīnu vīna darīšanas tehnoloģijām, un, protams, nodegustēt vairāku veidu īsta, naturāla vīna tieši no tvertnes!
Pa ceļam iebrauksim nelielā mājas ceptuvē un pamēģināsim paši pagatavot gruzīnu maizi – šotispuri, ko cep karstajā krāsnī – “tone”. Un tā gardi uzkodīsim – karstu maizīti ar kraukšķīgu garoziņu, sāļu gruzīnu sieru un vīnu. Atgriešanās Tbilisi. 
3. diena. Tbilisi apskates ekskursija + Mcheta + pārbrauciens uz Armēniju
Apskates tūri sāksim ar Svētās Trīsvienības katedrāli “Sameba”, kas celta 2006. gadā un kur glabājas svētā Jura (Georgija) Uzvarētāja relikvijas un kur šobrīd kalpo visas Gruzijas patriarhs Elijs II. Šī katedrāle šobrīd ir vislielākā Gruzijā un viena no iespaidīgākajiem pareizticīgo tempļiem visā pasaulē. Katedrāles teritorija ir diezgan plaša, no tās paveras brīnišķīgi skati uz Mtatsminda kalnu un vecpilsētu, varēsiet redzēt, kā aug olīvkoki, spāņu egles, lavanda, varēsiet pieiet pie dīķa, kurā peld pāvi un gulbji, kā arī pamēģināt labāko limonādi Gruzijā – Lagidze un unikālu mājas saldējumu. Vēlāk dosimies uz Mtatsminda kalnu, kas tulkojumā nozīmē “svētais kalns”. Ne velti kalnam ir tāds nosaukums – tieši šeit tālajā 6. gadsimtā grotā dzīvoja svētais mūks Dāvids (zināms kā Dāvids Garedži). Bet šobrīd te atrodas svētā Dāvida Tēva baznīca un brīnumains avots, kas dziedina sievietes no neauglības, bet citus – no akluma. Daudzi ticīgie te ierodas no dažādām zemes malām, lai pārbaudītu brīnumainā avota iedarbību un katram tiek sniegts pēc paša ticības. Apkārt templim atrodas diženu rakstnieku un sabiedrisko darbinieku Panteons (tostarp Aleksandrs Griboedovs, lielais gruzīnu dzejnieks un rakstnieks Iļja Čavčavadze, Gruzijas pirmais prezidents Zviad Gamsakhurdia, Staļina māte Ekaterina Džugašvili un daudzi citi). Vēlāk iziesim cauri visai vēsturiskajai vecpilsētas daļai, apmeklēsim 5. gadsimtā celto seno Ančishati baziliku, Sioni 6. gadsimta katedrāli, kur agrāk kalpojis visas Gruzijas patriarhs, dosimies arī pa slaveno Šardeni ielu līdz Maidanam, redzēsim zināmās sēra pirtis un Vīģu ūdenskritumu, uzzināsim leģendu par Tbilisi rašanos 5. gadsimtā, dosimies pāri Pasaules tiltam uz Eiropas parku (Rike). Tālāk dosimies uz Mchetu.
“Tur, kur saplūst, trokšņo un kā divas māsas apķērušās Aragvi un Kūras straumes, bija klosteris…” – tieši šīs slavenās rindas radās diženajam M. Ļermontovam, kad viņš apmeklēja seno galvaspilsētu Mchetu un 6. gadsimta Džvari klosteri. Džvari, kas tulkojumā nozīmē “krusts” – ir joprojām darbojošs vīriešu klosteris, kas ir viens no pirmajiem UNESCO pieminekļiem Gruzijā, spēka vieta un ne tikai. Tieši tajā vietā, kur šobrīd atrodas klosteris, kas saglabājies praktiski sākotnējā izskatā, 4. gadsimtā svētā Nino pacēla no vīnogulājiem gatavotu krustu, un tā kristietība tika pieņemta kā pamatreliģija.  Ir vērts apmeklēt pašu klosteri, baudīt brīnišķīgos apkārtnes skatus un, protams, redzēt divu upju saplūšanu, kas aprakstīta poēmā “Mciri”. Labos laika apstākļos no Džvari teritorijas var redzēt pat Kazbeka virsotni! 
Pēc tam apmeklēsim pašu seno galvaspilsētu – Mchetu, kur varēsiet pastaigāt pa  ieliņām, iegādāties ekskluzīvus, rokām darinātus suvenīrus, gruzīnu saldumus, bet svarīgākais – mēs apskatīsim Svetichoveli
Katedrāli – “dzīvinošo stabu”(11. gadsimts), kas ne velti tiek saukta par otru Jeruzalemi. Leģenda vēsta, ka tieši zem šīs katedrāles ir aprakta Jēzus Kristus mantija, ko 1. gadsimtā Mchetā atveda tās rabīns Eliozars. Katedrālē glabājas daļa krusta, kurā sists pats Jēzus Kristus, kā arī gruzīnu caru un kņazu kapavietas un daudzas mīklainas freskas.
4. diena. Kazbegi
Visiem kalnu un ekstrēmās atpūtas mīļotājiem piedāvājam vienu no aizraujošākajām tūrēm pa Gruzijas Militāro šoseju. Reiz šeit pabija vareni ļaudis – A. Puškins, M. Ļermontovs, A. Dimā, P.Čaikovskis, V. Majakovskis, M. Gorkijs un ne tikai! Bet tieši tagad šī ir jūsu iespēja! Pa ceļam redzēsim slaveno Žinvali ūdenskrātuvi, nepieejamo Ananuri cietoksni (Aragves valdnieku rezidenci), nofotografēsim Melnās un Baltās Aragves saplūšanu, caur kalnu slēpošanas kūrortu Gudauri pacelsimies Mletsky kāpumā uz Draudzības arku, kur jūs gaida milzum daudz patīkamu emociju un kaudze lielisku fotouzņēmumu! Atradīsimies 2395 metru augstumā, un tā nav pasaka! Pēc tam apstāsimies pie dzelzs ūdens minerālajiem avotiem, un jau Stepantsmindas pilsētā (Kazbegi) jūs gaidīs džipi, kas aizvedīs uz Svētās Gergeti Trīsvienības  baznīcu (XIV gadsimts) augstumā 1200 metri virs jūras līmeņa. Baznīcas celtniecību saista ar kādu interesantu leģendu – tieši tur pirms simts gadiem mūki slēpa Svētās Nino krustu, un tieši no turienes labos laika apstākļos paveras labākie skati uz Kazbeka kalnu (5039 metri).
5. diena. Uplistsikhe – Boržomi – Kutaisi
Tiekamies dzelzceļa stacijā plkst.9.00 un dodamies ekskursijā.
15 kilometrus no Gori atrodas sena alu pilsēta Uplistsikhe (1. tūkstošgade pirms mūsu ēras). Neraugoties uz ievērojamiem bojājumiem un gruvumiem pēc 1928. gada zemestrīces, pilsēta joprojām sevī glabā pagānisma un kristietības paliekas, un ir viena no svarīgākajiem Gruzijas vēstures un kultūras pieminekļiem. Pēc tam mūs gaida ceļojums uz valsts centrālo daļu – populāro Boržomi pilsētu – kūrortu! Te varēsiet pastaigāties pa Pilsētas parku un dzert “to pašu” īstāko minerālo ūdeni no avota. Tie, kas vēlēsies, varēs doties uz atvērtajiem sēra avotiem un izpeldēties tajos. Galvenais, atrodoties šeit, ir dziļi elpot, piepildot savas plaušas ar dzīvinošās dabas skābekli un, protams – baudīt!
Iekārtošanās viesnīcā Kutaisi.
6. diena. Kutaisi, izlidošana
Transfērs uz jūsu reisu Kutaisi lidostā. Izlidošana uz Kutaisi. (pēc vēlmes izlidošana no  Tbilisi/Batumi, piemaksa 50 eur/cilv.).
Cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi
Kvalificēta gida pakalpojumi
Dzīvošana 4* viesnīcās ar brokastīm
Visas tūrē norādītās ekskursijas un ieejas biļetes
 
Cenā NAV iekļauts:
Starptautiskais lidojuma reiss
Dzērieni
Tējas nauda
Izdevumi
Personīgiem tēriņiem 
Operators nenes atbildību par laika apstākļiem un ekskursiju objektu darba laiku, kā arī var veikt programmā izmaiņas (ja laika apstākļu vai tehnisku iemeslu dēļ nevar nodrošināt programmas punktus), piemēram: Ekskursiju maiņa pret analogām; Ekskursiju dienu maiņa; Ekskursiju apvienošana; Ekskursiju apvienošana

Gruzija par 6 dienām
Ierašanās katru dienu, visu gadu

Vienai personai divvietīgā DBL numurā - 260 EUR
Vienai personai vienvietīgā SGL numurā - 230 EUR
Vienai personai trīsvietīgā TRPL numurā - 390 EUR 

1. diena. Ielidošana Kutaisi. (pēc vēlmes ielidošana Tbilisi/Batumi, piemaksa 50 eur/cilv.). Sagaidīšana ar gidu un brauciens uz Tbilisi. Nakšņošana.

2. diena. Kahetija + vīna degustācija + gruzīnu maizes meistarklaseJa neesat bijuši Kahetijā, tad neesat bijuši Gruzijā! Aicinām apmeklēt Gruzijas austrumu daļu – vīna un viesmīlības dzimteni. Šī būs īsteni gastronomiska tūre. Pirmajā tās daļā apmeklēsim sieviešu klostera kompleksu Bodbē, kur apbedīta svētā Nino, pateicoties kurai Gruzijā tika pieņemta kristietība. Pēc tam mūs gaida aizraujoša pastaiga mīlestības pilsētā Signagi (tulkojumā nozīmē “patvērums”), kur kādreiz diženais mākslinieks Pirosmani iemīlēja savu Margaritu, bet tagad pilsētā atrodas diennakts dzimtsarakstu nodaļa, kurā visi gribētāji var apprecēties 15 minūšu laikā! Tāpat būs unikāla iespēja pastaigāt pa cietokšņa sienu (otro lielāko pēc Ķīnas mūra), kuras visā garumā atrodas 28 sargtorņi – no tiem varēsiet baudīt skaisto  Alazani ielejas panorāmu!Vēlāk dosimies uz vīna ražotni, kur varēsiet uzzināt visu par gruzīnu vīna darīšanas tehnoloģijām, un, protams, nodegustēt vairāku veidu īsta, naturāla vīna tieši no tvertnes!Pa ceļam iebrauksim nelielā mājas ceptuvē un pamēģināsim paši pagatavot gruzīnu maizi – šotispuri, ko cep karstajā krāsnī – “tone”. Un tā gardi uzkodīsim – karstu maizīti ar kraukšķīgu garoziņu, sāļu gruzīnu sieru un vīnu. Atgriešanās Tbilisi. 

3. diena. Tbilisi apskates ekskursija + Mcheta + pārbrauciens uz Armēniju. Apskates tūri sāksim ar Svētās Trīsvienības katedrāli “Sameba”, kas celta 2006. gadā un kur glabājas svētā Jura (Georgija) Uzvarētāja relikvijas un kur šobrīd kalpo visas Gruzijas patriarhs Elijs II. Šī katedrāle šobrīd ir vislielākā Gruzijā un viena no iespaidīgākajiem pareizticīgo tempļiem visā pasaulē. Katedrāles teritorija ir diezgan plaša, no tās paveras brīnišķīgi skati uz Mtatsminda kalnu un vecpilsētu, varēsiet redzēt, kā aug olīvkoki, spāņu egles, lavanda, varēsiet pieiet pie dīķa, kurā peld pāvi un gulbji, kā arī pamēģināt labāko limonādi Gruzijā – Lagidze un unikālu mājas saldējumu. Vēlāk dosimies uz Mtatsminda kalnu, kas tulkojumā nozīmē “svētais kalns”. Ne velti kalnam ir tāds nosaukums – tieši šeit tālajā 6. gadsimtā grotā dzīvoja svētais mūks Dāvids (zināms kā Dāvids Garedži). Bet šobrīd te atrodas svētā Dāvida Tēva baznīca un brīnumains avots, kas dziedina sievietes no neauglības, bet citus – no akluma. Daudzi ticīgie te ierodas no dažādām zemes malām, lai pārbaudītu brīnumainā avota iedarbību un katram tiek sniegts pēc paša ticības. Apkārt templim atrodas diženu rakstnieku un sabiedrisko darbinieku Panteons (tostarp Aleksandrs Griboedovs, lielais gruzīnu dzejnieks un rakstnieks Iļja Čavčavadze, Gruzijas pirmais prezidents Zviad Gamsakhurdia, Staļina māte Ekaterina Džugašvili un daudzi citi). Vēlāk iziesim cauri visai vēsturiskajai vecpilsētas daļai, apmeklēsim 5. gadsimtā celto seno Ančishati baziliku, Sioni 6. gadsimta katedrāli, kur agrāk kalpojis visas Gruzijas patriarhs, dosimies arī pa slaveno Šardeni ielu līdz Maidanam, redzēsim zināmās sēra pirtis un Vīģu ūdenskritumu, uzzināsim leģendu par Tbilisi rašanos 5. gadsimtā, dosimies pāri Pasaules tiltam uz Eiropas parku (Rike). Tālāk dosimies uz Mchetu.“Tur, kur saplūst, trokšņo un kā divas māsas apķērušās Aragvi un Kūras straumes, bija klosteris…” – tieši šīs slavenās rindas radās diženajam M. Ļermontovam, kad viņš apmeklēja seno galvaspilsētu Mchetu un 6. gadsimta Džvari klosteri. Džvari, kas tulkojumā nozīmē “krusts” – ir joprojām darbojošs vīriešu klosteris, kas ir viens no pirmajiem UNESCO pieminekļiem Gruzijā, spēka vieta un ne tikai. Tieši tajā vietā, kur šobrīd atrodas klosteris, kas saglabājies praktiski sākotnējā izskatā, 4. gadsimtā svētā Nino pacēla no vīnogulājiem gatavotu krustu, un tā kristietība tika pieņemta kā pamatreliģija.  Ir vērts apmeklēt pašu klosteri, baudīt brīnišķīgos apkārtnes skatus un, protams, redzēt divu upju saplūšanu, kas aprakstīta poēmā “Mciri”. Labos laika apstākļos no Džvari teritorijas var redzēt pat Kazbeka virsotni! Pēc tam apmeklēsim pašu seno galvaspilsētu – Mchetu, kur varēsiet pastaigāt pa  ieliņām, iegādāties ekskluzīvus, rokām darinātus suvenīrus, gruzīnu saldumus, bet svarīgākais – mēs apskatīsim SvetichoveliKatedrāli – “dzīvinošo stabu”(11. gadsimts), kas ne velti tiek saukta par otru Jeruzalemi. Leģenda vēsta, ka tieši zem šīs katedrāles ir aprakta Jēzus Kristus mantija, ko 1. gadsimtā Mchetā atveda tās rabīns Eliozars. Katedrālē glabājas daļa krusta, kurā sists pats Jēzus Kristus, kā arī gruzīnu caru un kņazu kapavietas un daudzas mīklainas freskas.

4. diena. KazbegiVisiem kalnu un ekstrēmās atpūtas mīļotājiem piedāvājam vienu no aizraujošākajām tūrēm pa Gruzijas Militāro šoseju. Reiz šeit pabija vareni ļaudis – A. Puškins, M. Ļermontovs, A. Dimā, P.Čaikovskis, V. Majakovskis, M. Gorkijs un ne tikai! Bet tieši tagad šī ir jūsu iespēja! Pa ceļam redzēsim slaveno Žinvali ūdenskrātuvi, nepieejamo Ananuri cietoksni (Aragves valdnieku rezidenci), nofotografēsim Melnās un Baltās Aragves saplūšanu, caur kalnu slēpošanas kūrortu Gudauri pacelsimies Mletsky kāpumā uz Draudzības arku, kur jūs gaida milzum daudz patīkamu emociju un kaudze lielisku fotouzņēmumu! Atradīsimies 2395 metru augstumā, un tā nav pasaka! Pēc tam apstāsimies pie dzelzs ūdens minerālajiem avotiem, un jau Stepantsmindas pilsētā (Kazbegi) jūs gaidīs džipi, kas aizvedīs uz Svētās Gergeti Trīsvienības  baznīcu (XIV gadsimts) augstumā 1200 metri virs jūras līmeņa. Baznīcas celtniecību saista ar kādu interesantu leģendu – tieši tur pirms simts gadiem mūki slēpa Svētās Nino krustu, un tieši no turienes labos laika apstākļos paveras labākie skati uz Kazbeka kalnu (5039 metri).

5. diena. Uplistsikhe – Boržomi – KutaisiTiekamies dzelzceļa stacijā plkst.9.00 un dodamies ekskursijā. 15 kilometrus no Gori atrodas sena alu pilsēta Uplistsikhe (1. tūkstošgade pirms mūsu ēras). Neraugoties uz ievērojamiem bojājumiem un gruvumiem pēc 1928. gada zemestrīces, pilsēta joprojām sevī glabā pagānisma un kristietības paliekas, un ir viena no svarīgākajiem Gruzijas vēstures un kultūras pieminekļiem. Pēc tam mūs gaida ceļojums uz valsts centrālo daļu – populāro Boržomi pilsētu – kūrortu! Te varēsiet pastaigāties pa Pilsētas parku un dzert “to pašu” īstāko minerālo ūdeni no avota. Tie, kas vēlēsies, varēs doties uz atvērtajiem sēra avotiem un izpeldēties tajos. Galvenais, atrodoties šeit, ir dziļi elpot, piepildot savas plaušas ar dzīvinošās dabas skābekli un, protams – baudīt!Iekārtošanās viesnīcā Kutaisi.

6. diena. Kutaisi, izlidošanaTransfērs uz jūsu reisu Kutaisi lidostā. Izlidošana uz Kutaisi. (pēc vēlmes izlidošana no  Tbilisi/Batumi, piemaksa 50 eur/cilv.).

Cenā iekļauts:
Transporta pakalpojumi
Kvalificēta gida pakalpojumi
Dzīvošana 4* viesnīcās ar brokastīm
Visas tūrē norādītās ekskursijas un ieejas biļetes 

Cenā NAV iekļauts:
Starptautiskais lidojuma reiss
Dzērieni
Tējas nauda
Izdevumi
Personīgiem tēriņiem 

Operators nenes atbildību par laika apstākļiem un ekskursiju objektu darba laiku, kā arī var veikt programmā izmaiņas (ja laika apstākļu vai tehnisku iemeslu dēļ nevar nodrošināt programmas punktus), piemēram: Ekskursiju maiņa pret analogām; Ekskursiju dienu maiņa; Ekskursiju apvienošana; Ekskursiju apvienošana


PIEPRASI SAVU ATPŪTU

Uzdot jautājumu vai pieteikties
Virziens
Pieaug. skaits
Bērnu skaits, vecums
Izlidošana sākot no
Aizlidošana līdz
Viesnīcas kat.
Nakšu skaits
Tālr. nr.
Vārds, Uzvārds
Ceļojuma budžets

Jautājums vai piezīme